SCREEN

Menu Style

A 2015/16-os tanév tavaszi félévének eseményei

2016. január 12-én Professor Dr. Bert Fragner, az Osztrák Tudományos Akadémia tagja, az Institut für Iranistik alapító igazgatója látogatást tett az Iranisztikai Tanszéken, ahol dr. Jeremiás Éva professor emeritus-szal az ez évi együttműködés részleteit egyeztették.

Folyó tanév tavaszi szemeszterében Dr. Sibylle Wentker, az Institut für Iranistik (ÖAW), tagja, előadás-sorozatot tart a német és osztrák orientalisztika történetéről angol nyelven.

A kezdődő tavaszi szemesztertől az Iranisztikai Tanszék vendégtanára lesz dr. Esmat Esmaeli, aki a magyar-iráni kulturális kapcsolatok keretében két évet fog eltölteni egyetemünkön. Előadásokat és szemináriumokat tart perzsa nyelven (perzsa irodalom, perzsa vallástörténet, kodikológia, beszélt perzsa nyelv stb.)

Mindkét vendégelőadó óráira a Tanszék korlátozott számban fogad hallgatókat. Feltétel a megfelelő nyelvtudás és a tanrendi regisztráció. Az órák jegykötelesek, az érdemjegy szemináriumi dolgozatért szerezhető.

Template Design free joomla templates